Рождество Пресвятой Богородицы

от Natali | в категории Житейское, Интересно, Полезное, Православие | 21-09-2014

0

Как правило, в этот праздник – Рождество Пресвятой Богородицы (21 сентября) – женщины, ко­торые из-за какой-либо болезни не могут иметь детей, молятся Пресвятой Богородице о своем исцелении и о скором зачатии детей. Но кроме этого, в этот день можно обращаться также с любым молитвенным прошением о помощи и покровительстве.

заговоры по датам другие заговоры Как правило, в этот праздник – Рождество Пресвятой Богородицы (21 сентября) – женщины, ко­торые из-за какой-либо болезни не могут иметь детей, молятся Пресвятой Богородице о своем исцелении и о скором зачатии детей.

Но кроме этого, в этот день можно обращаться также с любым молитвенным прошением о помощи и покровительстве.

Молитва первая

О Пресвятая Богородице! Призри благосердием на моления нас, грешных и смиренных рабов Твоих, и умоли Бога Сына Твоего, да ниспослет нам и всем, притекающим к Тебе, здравие душевное и телесное и вся, яже к вечной и временной жизни потребная, да простит нам всякое согрешение вольное и неволь­ное; да избавит нас от всяких скорбей и болезней, и напастей, и всякаго злаго обстояния. Ей, Царице наша Преблагая, Надеждо наша несокрушимая и Заступнице необоримая! Не отврати лица Твоего от нас, за множество прегрешений наших; но про­стри нам руце Матерняго милосердия Твоего и сотвори с нами знамение во благо. Яви нам богатую помощь Твою и благопоспеши во всяком деле благом; от всякаго же начинания греховнаго и промышления лукаваго отврати нас, да выну славим Пречестное имя Твое и поклоняемся честному образу Твоему, и величаем Бога Отца, и Единороднаго Сына Его, Господа на­шего Иисуса Христа и Святаго Духа со всеми святыми, во веки веков. Аминь.

Молитва вторая

Богорадованная Владычице, Препрославленная Мати щед­рот и человеколюбия, Всемилостивая о всем мире Ходатаица, прилежно раби Твои, к Твоему Божественному предстательству прибегающе и пречудному образу Твоему со умилением припадающе молимся: молитву теплую Сыну Твоему и Богу нашему сотвори, о Всепетая Царице и Владычице, да всяких болезней и печалей нас, Тебе ради, избавит и грехов всяких свободит. Царствия Своего Небеснаго наследники ны покажет, велие бо и неизреченное, яко Мати, имаши дерзновение к Нему и вся можеши, елико восхощеши, едина во веки Благая и Бла­гословенная. Аминь.

Читайте также:

Написать комментарий

68 / 0,732 / 13.64mb